Izvanučionička nastava u Slavonskom Brodu

Nastavu u školskim klupama učenici naše Škole od 5. do 8. razreda (125 učenika i 9 nastavnika) jučer, 25. ožujka 2014. godine, zamijenili su izvanučioničkom nastavom u Slavonskom Brodu. Autobusi su svoje motore upalili u 8,15 i krenuli smo. Pospanost učenika miješala se s uzbuđenjem.

Dolaskom u Brod prvo smo gledali film Carstvo velikog Oza, Disneyjevu fantastičnu avanturu redatelja Sama Raimija. U filmu do izražaja dolaze  specijalni efekti koji naglašavaju ljepotu zemlje Oz koja čovjeka mami da zaista poželi potražiti najbliži tornado i zaletjeti se u njega. Nakon gledanja filma, okrijepili smo se i otišli u razgledavanje grada. Posjetili smo gradsku tvrđu (povijesni dio grada). Prolazeći trgom, naišli smo na poznatog glumca, Milana Pavlovića (lik Dino iz serije Lud, zbunjen, normalan). Bili smo ushićeni, ali bojali smo se prići mu i pitati ga bi li se želio s nama fotografirati. Umjesto nas to su učinile nastavnice. Dino je pristao, a mi smo bili presretni. Još pod dojmom sjeli smo u autobuse i krenuli put Ruščice gdje smo posjetili ZOO. Bilo je raznih životinja – tigar, medvjed, papige, lisice, vukovi, zmije, rode, ljama, rakun… Bilo je to još jedno fantastično iskustvo. Vidno smo bili iznenađeni okolinom koja je bila izvrsno uređena i toplim dočekom domaćina.

Ovako bogatim sadržajima izvrsno smo povezali nastavu Hrvatskog jezika, Povijesti, Geografije, Prirode i Biologije. Danas ponovno sjedamo u poznate nam razrede, ali bogatiji znanjem i iskustvom.

Učenice 7.a razreda

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 26. 3. 2014.