Izvanučionička nastava u Požegi

Bonton, pravila lijepoga ponašanja. Bonton je riječ koja se često čuje u našoj školi jer je ova školska godina bogata radionicama, plakatima i predavanjima o lijepom ponašanju. Povodom školskoga projekta Bonton, koji je predložila učiteljica Sanja Mišić, učenici  od 5. do 8. razreda sa svojim razrednicima 15. ožujka 2017. godine išli su na izvanučioničku nastavu u Požegu, bogatu poviješću i kulturnom baštinom. Polazak je bio u ranim jutarnjim satima.

Prvo su posjetili Gradsko kazalište gdje su odgledali predstavu pod naslovom Moja obitelj i jedan jež koju igraju Jelena Hadži-Manev, Lada Bonaccii Danijel Radečić (kazalište Smješko Zagreb). Gledajući predstavu djeca bi trebala shvatiti kako se ne trebaju sramiti svojih različitosti i da je svima potrebna toplina, ljubav i razumijevanje naših najbližih.

Sa smiješkom na licu učenici su išli posjetiti Crkvu svetog Lovre, a nakon toga i Katedralu Terezije Avilske gdje su mogli naučiti o povijesti nastanka same građevine, o povijesti kršćanstva u vrijeme prodiranja Turaka, o freskama koje krase katedralu…

Nakon toga učenici odlaze posjetiti Glazbenu školu gdje ih je toplo dočekao ravnatelj škole. Počašćeni su bili koncertom. Učenici Glazbene škole svirali su na različitim instrumentima. Na kraju koncerta odslušali su dvije pjesme koje je otpjevao zbor.

U kazalištu, crkvi, katedrali i koncertu u Glazbenoj školi učenici su pokazali visoku razinu lijepoga ponašanja.

Zadovoljni i puni dojmova vratili su se u školsko dvorište

Ivana Novak Kamenčak, prof.

Fotografije možete pogledati  u foto galeriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 16. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »