Ekskurzija sedmih razreda

Učenici sedmih razreda i učenici koji pohađaju Povijesnu skupinu boravili su četiri dana na moru.

Prva destinacija bio je grad Nin  gdje smo  vidjeli staru jezgru grada na malenom otočiću ispred plitke te crkvu sv. Križa, rimsku vilu, rimski hram te kip Grgura Ninskog i kralja Branimira. Nakon toga zaputili smo se prema gradu Zadru, razgledali smo staru jezgru, rimsko forum, Crkvu sv. Donata, katedralu sv. Stošije, Trg Pet bunara, Morske orgulje te Pozdrav suncu.

. Nakon toga zaputili smo se prema Pakoštanima, mjestu gdje nam je smješten naš hotel „Marin“, slijedila je večera i šetnja selom.

Drugi dan nakon doručka zaputili smo se u razgledavanje NP Krka, a potom smo  krenuli prema gradu Šibeniku. Posjetili smo katedralu Sv. Jakova, Gradsku vijećnicu, biskupsku palači te tvrđavu sv. Mihovila.

Treći dan nakon doručka posjetili smo turski han – Maškovića han u Vrani  građenog 1644.g. te arheološke lokalitete Stari grad Vrana te „Crkvina“ iz razdoblja 9.st. Nakon Vrane zaputili smo se prema gradu Biogradu. Ondje smo posjetili Zavičajni muzej u kojem su učenici vidjeli kulturno povijesnu zbirku „Teret potopljenog broda iz XVI. st.“ te smo prošetali biserom Jadrana.Zadnji dan naše ekskurzije, nakon doručka zaputili smo se prema gradu Trogiru gdje smo posjetili Trogirsku katedralu, Gradsku ložu, Kamerlengo. Slijedi odlazak u Split, razgled grada: Dioklecijanova palača, Katedrala sv. Duje, Peristil, Narodni trg, Hajdukov stadion. Puni dojmova i obogaćeni novim saznanjima  uputili smo se kući.

Razrednice 7. razreda:

Marijana Matijević i  Ana Križić

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 29. 5. 2017.