Završna konferencija projekta „Energetska obnova zgrade Osnovne škole „Mladost“ Jakšić

U četvrtak, 26. studenoga 2020. godine je u prostorima Osnovne škole „Mladost“ Jakšić održana završna konferencija projekta „Energetska obnova zgrade Osnovne škole „Mladost“ Jakšić na adresi Kolodvorska 2, Jakšić, Osnovne škole „Mladost“ Jakšić“ prijavljenog na Poziv „Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora“ referentne oznake  4c.1.4.

Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava potpisan je 28. studenoga 2018. godine. Podršku Školi u pripremi i provedbi projekta pružio je Regionalni koordinator razvoja Požeško-slavonske županije- Panora.

Projektom energetske obnove financirane su aktivnosti izrade projektne dokumentacije, radovi na energetskoj obnovi zgrade, usluga stručnog nadzora građenja te koordinatora zaštite na radu, energetski pregled i izrada energetskog certifikata nakon izvršenih građevinskih radova, promidžba i vidljivost te aktivnost upravljanja projektom.

Izvođenjem građevinsko-obrtničkih, elektrotehničkih i strojarskih radova poboljšale su se sljedeće mjere: toplinska zaštita vanjskog zida, toplinska zaštita stropa prema negrijanom tavanu, zamijenila se vanjska stolarija, unutarnja rasvjeta energetski učinkovitijom, ugradio se novi sustav grijanja i hlađenja te ventilacije.

Energetska obnova je rezultirala uštedom toplinske energije za grijanje u iznosu od 63,85% u odnosu na stanje prije energetske obnove dok je zgrada ostala u energetskom razredu C uz značajno bolje parametre.

Ukupna vrijednost projekta iznosi do 5.024.325,11 kuna, pri čemu bespovratna sredstva Europskog fonda za regionalni razvoj iznose do 2.913.643,63 kuna. Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova EU kroz Fond za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini financira projekt u iznosu do 1.327.381,29 kuna čime je udio vlastitog sufinanciranja značajno umanjen.

Završetak cijelog projekta očekuje se do kraja veljače 2021. godine.

Uz domaćina, ravnatelja jakšičke Osnovne škole, prof. Boška Obradovića na završnoj konferenciji su između ostalih bili, pomoćnik ministrice regionalnog razvoja i fondova EU Davor Huška, zamjenik požeško-slavonskog župana Vedran Neferović te načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević.

Projekt su kroz prezentaciju predstavili predstavnici Regionalnog koordinatora razvoja Požeško-slavonske županije „Panora“, Jelena Ferdebar i Slaven Zrnc.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 27. 11. 2020.

« Ožujak 2024 »