22. Natjecanje iz hrvatskog jezika

OŠ Mladost u Jakšiću bila je domaćin 22. Natjecanja iz hrvatskog jezika za učenike osnovnih i srednjih škola Požeško-slavonske županije. Natjecalo se stotinjak učenika u 6 kategorija, učenici 7. i 8. razreda osnovnih škola i učenici od 1. do 4. razreda srednjih škola. Natjecanje je otvorila pročelnica društvenog odjela Požeško-slavonske županije dr. sc. Vesna Vlašić. Prije otvaranja ovogodišnjeg županijskoga Natjecanja, prigodan program izveli su naši mali dramci koje vodi učiteljica Božena Šojat s predstavom pod naslovom Crvenkapica, koja je predložena za državnu smotru Lidrano, a za glazbeni dio pobrinula se učiteljica Tonica Jerković sa svojim raspjevanim zborašima.

Predsjednica povjerenstva za natjecanje, prof. hrvatskog jezika Marijana Benić izjavila je kako je ove godine pristupilo oko stotinjak učenika iz cijele županije koje je pripremalo oko četrdesetak mentora.  U pisanom dijelu bila je kompletna slovnica za 7. i 8. razrede, a za srednje škole pisani test je sadržavao 30% pitanja za gradivo iz osnovnih škola a 70% za gradivo iz srednjih škola. Nagrađeni su bili  učenici koji su osvojili prva tri mjesta u pojedinoj kategoriji, a ovisno o broju bodova postignutih u  cijeloj državi, neki od naših pobjednika mogu očekivati poziv za sudjelovanje na državnoj razini natjecanja. Nagrađeni su bili i mentori čiji su učenici osvojili prvo mjesto.

Ivana Novak Kamenčak, prof.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 8. 3. 2017.