Obilježen Europski dan jezika

Europski dan jezika svake se godine obilježava 26. rujna. Različitim kreativnim zadatcima potiče se učenike na učenje novih stranih jezika i na upoznavanje običaja i kulture pojedinih zemalja.

Tim povodom u našoj smo školi ove godine ugostili gospođu Danijelu Beretin i volontere iz Eko-centra Latinovac.

Učenici naše škole (od 5. do 8.  razreda) izrađivali su plakate o pojedinoj europskoj državi u suradnji s volonterima. Bili su podijeljeni u 16 radnih skupina. Proučavali su geografski smještaj,  običaje, gastronomiju, povijesnu baštinu i drugo mnogih europskih zemalja (Španjolska, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska, Ukrajina, Mađarska, Hrvatska, Italija, Slovačka, Slovenija Grčka, Njemačka, Austrija, Rumunjska…) Učili su napisati ili izgovoriti pojedine riječi  ili rečenice na zadanom jeziku.

Nakon izrade plakata, iste su predstavili na engleskom jeziku, osim naših „Slovaka“ koji su svoj plakat predstavili na slovačkom jeziku jer u našoj školi pohađaju izbornu nastavu iz slovačkoga jezika.

Nakon radnog dijela dana učenici su s volonterima odradili mnoge zanimljive igre i sudjelovali u raznim radionicama.

Učenike su za rad na plakatima pripremale učiteljice Marijana Benić i Ivana Novak Kamenčak.

Učitelji i stručni suradnici, koji su dodatno radili s učenicima tijekom pripreme ili izrade radova, bili su: Melita Horžicky Radotić, Andrea Slipčević, Ivana Kuna Raguž, Dora Bošković, Marijana Matijević Pejić Marija Jukić, Ljubica Matijević Devčić, Ančica Eđed, Dina Šojat.

Međunarodni volonteri sudjeluju u volonterskom projektu Eko centra Latinovac kroz program Europskih snaga solidarnosti koji je sufinanciran sredstvima EU.

Ivana Novak Kamenčak

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 4. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »