Sovsko jezero - program B1

Pedeset i osam učenika (iz svih B1 programa od 5. do 8. razreda – izvannastavne aktivnosti) s učiteljicama Ivanom Novak Kamenčak, Marijanom Matijević Pejić, Ljubicom Matijević Devčić, Ivanom Kunom Raguž, Marijom Jukić, Ivankom Žuljević, Anom Pedić i Marijanom Benić posjetili su 14. listopada 2023. god. Sovsko jezero u Sovskom Dolu u sklopu programa B1 u CDŠ, a u suradnji s međunarodnim volonterima koji sudjeluju u volonterskom projektu u Eko centru Latinovac kroz program Europskih snaga solidarnosti koji je sufinanciran sredstvima Europske unije. Osim što su učenici mogli uživati u svježemu zraku i ljepoti Sovskoga jezera te upoznati se s raznolikošću biljnoga i životinjskoga svijeta, za učenike su organizirane razne sportske aktivnosti i kreativna radionica izrade cvijeća i ptica origami tehnikom savijanja papira.

Učenicima se jako svidio ovakav način nastave, a posebno druženje s međunarodnim volonterima uz koje spontano uče i razmjenjuju informacije o drugim kulturama i zemljama, a mogu uvježbavati i aktivnu komunikaciju na engleskom jeziku.

Danijela (voditeljica Eko centra), Dina (Norveška), Cyann i Carina (Francuska), Marichka (Ukrajina), Katy (Engleska), Alfredo i Estel (Španjolska), Gabi i Janis (Njemačka), Taris (Rumunjska), hvala! Thank you!

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 17. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »