Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Mjesečni projekt

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Tijekom 11. mjeseca tematski smo se posvetili Domovinskom ratu i sjećanju na pad grada Vukovara i njegovu žrtvu. Kod učenika smo podizali svijest o važnosti pojedinih osoba koje su društveno bile aktivne tijekom bombardiranja i razaranja grada Vukovara, ali i drugih gradova.

Učenici 7.a razreda pod satom razrednika izrađivali su golubicu mira origami tehnikom. Učenici 6.a razreda pod satom Hrvatskoga jezika pisali su činkvine i haiku poeziju o Vukovaru i domovini.

Učenici 7.a i 7. b razreda pod satom Hrvatskoga jezika čitali su „Priče iz Vukovara“ koje je napisao Siniša Glavašević, a nakon toga, na temelju pročitanih priča, učenici 7.a stvarali su zatamnjenu poeziju, dok su učenici 7. b gledali dok. film "Plavi kaputić - trideset godina poslije", a zatim izradili vukovarsku golubicu mira uz vodstvo učenica Dore Križić, Eme Vrba i Petre Blim.

Vrijedni sedmaši na satima Povijesti osmišljavali su plakate, a osmaši prezentaciju.

Učenici od petog do osmog razreda sudjelovali su u literarno-edukativnom programu u kojem su poslušali pjesmu „Vukovar“ u izvedbi Hrvoja Hegedušića, činkvine i haiku poeziju šestaša, „Priču o gradu“ u izričaju Dive Marije Barišić i Petre Pecko, predstavljanje plakata sedmaša i prezentaciju koju su osmislile osmašice Paula Panijan, Ana Obradović, Anja Bobek, Magdalena Žiberna i Iva Žiberna, a koju su začinile kvizom za sve koji su htjeli sudjelovati.

Zatim je uslijedila molitva za Vukovar koju je predvodila učiteljica Ivana Šulc. Nakon molitve učenici su upalili donesene lampione, postavili ih ispred Škole te na taj način odali počast poginulim braniteljima.

U provođenju mjesečnog projekta i literarno-edukacijskog programa sudjelovale su učiteljice Marijana Benić, Marijana Matijević Pejić, Ivana Novak Kamenčak i Ivana Šulc.

Fotografije se nalaze u fotogaleriji.

Prezentacija Sjećanje na Vukovar se nalazi pod ::opširnije::

Priloženi dokumenti:
SJECANJE_NA_VUKOVAR.pptx (3.01 MB)

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 20. 11. 2023.

« Svibanj 2024 »