"Mali ratni dnevnik"

Učenici šestog razreda čitali su "Mali ratni dnevnik" i družili se s djevojčicom Cvijetom.  Jurica Rotim, Klara Jaroš, Ivana Uldrijan i Magdalena Adžamić iz 6.b razreda osmislili su plakat o dnevniku i prezentirali ga usmeno.

U školskoj su zadaći  pod naslovom "Moja prijateljica Cvijeta" pokušali  otkriti osjećaje naše junakinje i osmislili njezin fizički izgled. Antnonija Grbeš iz 6.b bila je najmaštovitija, a njezin uradak možete pročitati pod :opširnije:

Ivana Novak Kamenčak, prof.

Razmišljam...Prisjećam se tog ružnog događaja. Prisjećam se svoje prijateljice Cvijete. Upoznala sam je u Osijeku na klizalištu.

Ona živi sa svijim roditeljima u Osijeku. Jednog dana je izbio rat u Osijeku. Jako sam se uplašila za nju. Nakon nekoliko tjedana poslala mi je pismo. U njemu je pisalo da se jako boji za svoj život i za živote ostalih ljudi. Pisala mi je kako je kod njih sve razrušeno i kako bi voljela da ode negdje sa svojim roditeljima, ali bilo bi joj žao napustiti svoj grad. U glavi mi se rodila ideja da ih pozovem kod nas dok ne prođe rat. Pitala sam roditelje i pristali su. Odmah sam joj napisala pismo i poslala. Prošlo je nekoliko dana i dobila sam odgovor. Pristala je doći kod mene, a njezini će roditelji doći par tjedana kasnije. Bila sam jako uzbuđena i jedva sam dočekala njezin dolazak.

Konačno sam ju upoznala, moja vršnjakinja imala je rumene obraze, zelene oči kao jabuka, kosu boje sunca. Lice su joj krasila uvijek nasmijane usne. Najviše je voljela nositi haljine i veste.  Dugo smo pričale o školi, ratu prijateljicama, jako je osjećajna i strašno ju smeta nepravda. Plakala je zbog svojih roditelja koji su ostali u Osijeku. Podsjetila sam ju na to da će i oni ubzo doći pa je prestala plakati.

Cvijeta mi je najbolja prijateljica jer je dobra i vesela djevojčica. Ona je pametna i brižna i uvijek će pomoći drugima. Raduje me što me život nagradio tako dragom prijateljicom.

Antonija Grbeš, 6.b

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 21. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »