Završna konferencija projekta energetske obnove PŠ Cerovac

Završnom konferencijom u područnoj školi Cerovac Osnovne škole Mladost iz Jakšića obilježen je završetak energetske obnove škole.

Osnovna škola „Mladost“ Jakšić je u suradnji s Požeško-slavonskom županijom i Regionalnom razvojnom agencijom Požeško-slavonske županije – PANORA d.o.o., pripremila dokumentaciju i uspješno prijavila projekt na Pilot projekt: energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja te je dana 13. srpnja 2016. godine potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava.

Ukupna odobrena vrijednost projekta iznosi 335.670,25 kn, od čega Europski fond za regionalni razvoj (posredstvom Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja) sudjeluje s iznosom do 80.409,83 kn, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost s iznosom do 160.819,65 kn, a iznos od 94.440,77 kn financira Požeško-slavonska županija. U tom iznosu je obuhvaćeno 10% ukupnih prihvatljivih troškova, ali i neprihvatljivi troškovi koje je bilo nužno izvesti kako bi se u potpunosti ostvario projekt energetske obnove. Realizacijom ovoga projekta ostvarena je trajna ušteda koja se očituje i u financijskom segmentu te će Škola u budućnosti imati više sredstava za poboljšanje odgojno obrazovnih djelatnosti te stvaranje boljih uvjeta za učenike. Uz ravnatelje osnovnih škola , načelnika općine gosp. Ivice Kovačevića te njegovog zamjenika gosp. Mile Barišića prisutni su bili saborski zastupnik gosp. Franjo Lucić i župan gosp. Alojz Tomašević te predstavnici Razvojne agencije Panora. Učenici i učitelji Valentina Hrvat i Pile Aščić pripremili su prigodni program kojim su uveličali otvorenje svoje obnovljene škole. Posebnu pohvalu upućujem roditeljima naših učenika iz Granja i Cerovca koji su se potrudili oko organizacije svečane konferencije.

Ravnatelj:

Boško Obradović, prof.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 11. 5. 2017.