Početak obnove PŠ Rajsavac

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni       razvoj, Operativni program „Konkurentnost i kohezija“ 2014.-2020.

ODRŽANA POČETNA KONFERENCIJA PROJEKTA ENERGETSKA OBNOVA ZGRADE PODRUČNE ŠKOLE RAJSAVAC NA ADRESI RAJSAVAC 42, JAKŠIĆ, OSNOVNE ŠKOLE „MLADOST“ JAKŠIĆ

Osnovna škola „Mladost“ Jakšić je nakon uspješne provedbe projekata energetske obnove na tri područne škole uz pomoć Regionalne razvojne agencije Požeško-slavonske županije – PANORA d.o.o. uspješno prijavila projekte energetske obnove za Područne škole Rajsavac i Trapari na Javni poziv „Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“ referentne oznake 4c1.3. Danas je održana početna konferencija za projekt Energetska obnova zgrade Područne škole Rajsavac čime započinje realizacija samoga projekta. Ukupna vrijednost projekta iznosi do 465.192,39 kn, od čeka Europski fond za regionalni razvoj financira do 260.326,37 kn, dok ostatak preuzima Požeško-slavonska županija kao osnivač Škole. Škola se uz pomoć Panore prijavila i na Fond za sufinanciranje provedbe EU projekata koji je raspisalo Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova EU, od kojeg se očekuje sufinanciranje u iznosu do 115.561,39 kn.

Energetskom obnovom zgrade financirane su aktivnosti izrade glavnog projekta energetske obnove, povećanje toplinske zaštite vanjskoga zida, povećanje toplinske zaštite poda prema tlu i negrijanom prostoru, povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru, zamjena vanjske stolarije,  izrada nagibne rampe za pristup osobama s invaliditetom i smanjene pokretljivošću, stručni nadzor građenja, energetski pregled zgrade, izrada izvješća o energetskom pregledu zgrade i izrada energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove, promidžba i vidljivost projekta, upravljanje projektom i administracija te aktivnosti stručne podrške Partnera. Partner na ovome projektu je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Energetska obnova će rezultirati uštedom toplinske energije za grijanje u iznosu od 61,50% u odnosu na stanje prije energetske obnove, a zgrada će iz energetskog razreda E prijeći u energetski razred C.

Završetak projekta se očekuje do rujna 2018. godine.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 5. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »