Sveti Nikola u Jakšiću

U nedjelju 3. prosinca 2017. godine u dvorištu škole „Mladost“ Jakšić upriličen je susret sa Svetim Nikolom u organizaciji HKUD „Slavonija“ i Savjeta mladih Jakšić. Događaj je popraćen sajmom božićnih rukotvorina koje su bile izložene na više štandova. jedan od njih je štand OŠ „Mladost“ Jakšić gdje su bili izloženi radovi koje su načinili marljivi učenici i roditelji na različitim radionicama u organizaciju učitelja škole.  O svemu su računa vodile učiteljice Marijana Benić i Ivana Novak Kamenčak. U  ponudi je bila i prirodna kozmetika koju su izradili učenici pod vodstvom učiteljice Ivane Kune Raguž. Također je tu bio i štand Dječjeg vrtića Jakšić s njihovim rukotvorinama za koje su se pobrinule marljive tete i ravnateljica Ivona Pečur zajedno s roditeljima. Za rukotvorine su se davale dobrovoljne donacije, a sve u sklopu humanitarne akcije kojom su se prikupljala sredstva za nezbrinutu djecu. Humanitarna akcija će se nastaviti tijekom adventa i završiti 14. 12. odlaskom učenika naše škole u Hrvatski Leskovac gdje će predati prikupljene prihode djeci.

Tu su bili i štandovi OPG Svjetličić s medom i proizvodima od meda te medenim kolačima za degustaciju i OPG Nijemčević s proizvodima od aronije.

Na sajmu se moglo kušati  kuhano vino i vrući čaj, a sam događaj su uveličali nastupi dječjeg uzrasta HKUD„Slavonija“, Matice Slovačke „Kukučin Kuntarić“,  te dječjih skupina  Medvjedići, Lavići i Pčelice dječjeg vrtića koji su svi izvodili program u čast Svetog Nikole.

Također bio je tu i igrokaz „Kućno čudovište“ koji su izveli učenici Područne škole Treštanovci pod ravnanjem učiteljice Ivane Svjetličić: Marko i Nikola Zavrtnikm, Matija Blim,  Julija Šulc, Petra Blim, Fran Mauerman, i u naslovnoj ulozi Nina Teodorović  te recitacije 3.a i 3.b koje su nam izrekle Sara Starčević, Klara Vala, Lucija Fahr, Lucija Pečur i Veronika Kotas.

Konferansu je vodila učiteljica Ivana Svjetlićić, a nakon što je stigao, Sv. Nikola je podijelio darove čiji je pokrovitelj bila Općina Jakšić, te je bio dostupan za slikanje na veliko veselje djece i svih nazočnih.

Fotografije možete pogledati i preuzeti sa stranica škole u fotogaleriji. Marljivo su ih fotografirali članovi izvannastavne skupine Mladi fotografi pod budnim okom učiteljice Marte Gašparić– Mihael Jušić, Rafael Žiberna, Ivan Hrvat te Domagoj i Goran Strnak.

autor članka: Marta Gašparić

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 7. 12. 2017.