Dodjela posebnog priznanja Luka Ritz

Barbara Ružičić, učenica osmog razreda, dobitnica je posebnog priznanja Luka Ritz za  2019./2020. šk. g. Dodijelila joj ga je 12. lipnja 2020. godine ministrica znanosti i obrazovanja, prof. dr. sc. Blaženka Divjak, a svečanost dodjele bila je u zgradi Ministarstva znanosti i obrazovanja u Multimedijalnoj dvorani.

Priznanje je dobila za humanost, odgovornost i oblikovan sustav vrijednosti:

a) Pomaže učiteljima u osvješćivanju drugih učenika/učenica kako treba težiti školi i društvu bez nasilja.

b) Pokazuje osobnim primjerom i druge potiče na pozitivno, nenasilno i tolerantno ponašanje.

c) Potiče i održava zdrave odnose u razredu/pozitivnu komunikaciju i socijalnu prihvaćenost svakog učenika u razredu i školi; pomaže drugim učenicima.

d) Ophodi se prema vršnjacima i odraslima s poštovanjem i ljubaznošću; sprečava konflikte, sudjeluje u rješavanju sukoba i potiče druge na nenasilno rješavanje sukoba; pomaže žrtvama nasilja i brani slabije.

e) Potiče i podržava svoje kolege u pozitivnim i humanim idejama; organizira i sudjeluje u humanitarnim akcijama.

f) Prihvaća različite obveze prema drugim učenicima ili odraslim osobama koje savjesno i odgovorno izvršava.

g) Sudjeluje s drugim učenicima i učiteljima u projektima prevencije nasilja, radionica, sportskih natjecanja, priredbi.

Fotografije s dodjele možete pogledati u našoj foto galeriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 15. 6. 2020.

« Svibanj 2024 »